czwartek, 16 czerwca 2011

Ben Collins w Warszawie

The Stig – najbardziej tajemniczy kierowca na świecie, niedawno... przestał być tajemniczy. Ben Collins – zawodowy kierowca wyścigowy wyjawił, że to on jest słynnym białym Stigiem – kierowcą testowym brytyjskiego programu Top Gear. Od tego wydarzenia minęło jednak już trochę czasu i Ben zdążył napisać i wydać swoją autobiografię. W związku z polską premierą książki, zawitał do warszawskiego Empiku.

Ben Collins odpowiedział na kilka ciekawych pytań zadanych przez czytelników. Jak się okazało, mimo zerwania kontraktu z BBC, Brytyjczyk ma wciąż mnóstwo pracy – oprócz pisania książki, ponownie wcielił się w rolę zamaskowanego kierowcy, tym razem w reklamie Volvo:To jednak nie koniec. Jak się okazuje, Collins powrócił do Top Gear! Tym razem jego zadaniem było przygotować żołnierzy, do pustynnego rajdu w samochodach terenowych – jak sam stwierdził – możemy wkrótce spodziewać się emisji materiału.
Ben zdradził również ciekawostkę, która może zainteresować fanów filmów z Jamesem Bondem – otóż w najbliższej części, jaka wejdzie na ekrany kin, Collins będzie prawdopodobnie zasiadał za kierownicą, w scenach, wymagających wyjątkowych umiejętności w kierowaniu sportowymi autami.
Pytania zadawane Collinsowi tyczyły się również kulis programu Top Gear – przyznał, że zostało mu zaproponowane, by wcielił się w rolę swojego amerykańskiego kuzyna, lecz odmówił. Oprócz występów w białym kombinezonie, Ben występował również jako zielony Stig, a na samym początku współpracy – przez dwa dni – jako czarny Stig.
Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć Stiga na żywo, już w najbliższą sobotę Ben Collins zaprezentuje się w akcji, na ulicach Warszawy, podczas Verva Street Racing. W jakim samochodzie? Tego nie zdradził.

1 komentarz: