środa, 18 maja 2011

Verva Street Racing 2011 - zapowiedź

21 sierpnia 2010 roku, odbyła się w Warszawie pierwsza impreza Verva Street Racing. Jeśli kogoś nie było i żałuje, że ominęło go to wydarzenie – dobra wiadomość – VSR powraca na ulice Warszawy w czerwcu tego roku.

WSPOMNIENIE SPRZED ROKU
Już 18 czerwca na stołeczny asfalt powrócą wyścigowe i egzotyczne samochody, motocykle i ciężarówki – jak przekonaliśmy się niespełna rok temu, Orlen stanął na wysokości zadania i sprowadził tak wiele maszyn, żeby zadowolić właściwie każdego, kto zdecydował się przyjść na imprezę. W padoku można było podziwiać takie rarytasy jak Mercedes SEL (W109) AMG, Porsche Carrera GT, ledwo wprowadzone wtedy na rynek Ferrari 458 Italia i wiele innych. Oprócz aut drogowych, na ulicach Warszawy zawitały również wcześniej wymienione auta wyścigowe – m.in. Formuła 1, Formuła 3, Porsche GT3 Cup. Odbyły się też pokazy stuntu motocyklowego oraz driftu. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji jednym tchem. Impreza trwała cały dzień, ale organizatorom udało się zapewnić taką dawkę emocji, by nie zanudzić widza po kilku godzinach.

TEGOROCZNA IMPREZA
W tym roku organizatorzy postanowili skrócić okrążenie – samochody nie będą objeżdżały placu Piłsudskiego, reszta toru pokrywa się z zeszłorocznym przebiegiem. TUTAJ można się zapoznać z mapką, dostępną na oficjalnej stronie imprezy.
Zmiany w stosunku do zeszłego roku, tyczą się również ram czasowych imprezy – całość potrwa krócej, ale mimo to, widzowie będą mieli więcej czasu na zwiedzanie padoku. Jednocześnie organizatorzy deklarują, że wcale nie oznacza to mniej atrakcji. To cieszy, ponieważ bilety mają teraz znacznie niższą cenę – 69zł, a warto je kupić, nie tylko ze względu na miejsca siedzące na trybunach, ale przede wszystkim dlatego, że gwarantują one wstęp do padoku.
Do tej pory zadeklarowano oficjalnie jedynie obecność Orlen Team (prawdopodobnie będą to motocykle oraz BMW X3 biorące udział w Rajdzie Dakar i Subaru Impreza WRX STI), Verva Racing Team (Porsche GT3 Cup), Renault Truck Racing i Audi Sport Teatm Abt Sportsline (Abt Audi A4). Wciąż nie podano do wiadomości jakie samochody egzotyczne wezmą udział w imprezie (jedynie na Facebooku poinformowano o obecności Audi R8). Miejmy nadzieję, że organizatorzy staną na wysokości zadania i przebiją zeszłoroczną imprezę.

Zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony imprezy:
vervastreetracing.pl

Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami dotyczącymi imprezy, zapraszam na:
oficjalną stronę Verva Street Racing na Facebooku
stronę 100 Oktanów na Facebooku

Zapraszam również do obejrzenia kilku zdjęć z sierpnia ubiegłego roku:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz